بلاگ

هایلایت کردن ۳ مقدار بزرگتر در اکسل + ویدیو

در تجزیه و تحلیل داده ها، معمولاً اینگونه است که به برجسته سازی و هایلایت کردن (Highlight) مقادیر بالا و پایین، نیاز پیدا می کنیم. هایلایت کردن داده ها به ما کمک می کند تا به راحتی بتوانیم روی محدوده خاصی متمرکز شویم. در این مقاله، یاد می گیریم که چگونه می توان با استفاده از فرمت بندی شرطی (Conditional Formatting)، ۳ مقدار بزرگتر و بالاتر را از بین حجم عظیمی از داده ها پیدا و هایلایت کنیم.

مثال: هایلایت کردن ۳ مقدار بیشینه درون فایل اکسل

برای محدوده A2:C6، یک فرمول به صورت (RANDBETWEEN(10,100= تعریف کرده ایم. این فرمول، یک عدد تصادفی بین ۱۰ و ۱۰۰ را برای هر کدام از سلول ها درج می کند و هر گاه که تغییری در فایل ما ایجاد شود، این اعداد دوباره تولید می شوند. می خواهیم ۳ عدد بزرگتر را از بین این داده ها، هایلایت کنیم.

 

مجموعه ای از داده ها

 

برای هایلات کردن سه مقدار بزرگتر در اکسل، این گام ها را دنبال کنید:

  • محدوده مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
  • به منوی Home بروید و از گروه Styles و از زیربخش Conditional Formatting روی قسمت New Rule کلیک کنید.
  • از پنجره باز شده، قسمت Format Only Top or Bottom Ranked Values را انتخاب کنید.

 

  • از منوهای کشویی پاینن همین پنجره، Top و از قسمت Value Box، عدد ۳ را تایپ کنید.
  • از قسمت پایین پنجره، بخش Formatting را کلیک کنید و تنظیمات موردنطر خودتان را بر روی سلول ها انجام دهید. ما در این قسمت رنگ سبز را برای پر کردن سلول ها انتخاب کرده ایم.
  • دکمه OK را بزنید و نتیجه نهایی را ببینید.
پیش بینی در اکسل با تابع Forecast + مثال

 

آسون بود نه؟

با این آموزش یاد گرفتید که چطور می توان ۳ عدد بزرگتر را هایلایت کرد. با استفاده از این روش، شما دیگه الان می تونید n عدد بزرگتر را هایلایت کنید. هیچ محدودیتی برای اینکار وجود ندارد.

این آموزش را برای دوستان و همکاران خودتان هم ارسال کنید و برای ما بنویسید که این آموزش چقدر برایتان مفید بوده است. برای اینکه اکسل را عمیق تر یاد بگیرید، به آموزشهای اکسل وبسایت ما مراجعه کنید.

اشتراک گذاری:
راهنمای دانلود فایل های مقاله:
  • لینک دانلود به صورت یک فایل 126 کیلوبایتی در قالب یک فایل اکسل ارائه شده است.
  • در صورتی که به هر دلیل موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید، سعی کنید از یک مرورگر دیگر مانند فایرفاکس هم کمک بگیرید. در نهایت در صورتی که مشکل حل نشد با ما تماس بگیرید.
دانلود فایل

پسورد فایل :

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

error: محتوای این سایت محافظت شده است