تالار گفتگودسته بندی: کلیک ویونحوه ی استفاده از تگ html در راست به چپ کردن متون فارسی

با سلام خدمت دوستان
بنده در یکی از جداول مورد استفاده در طراحی داشبورد مورد نظر شرکت، از عناوین مواد اولیه استفاده نموده ام. تعداد این عناوین زیاد بوده و از دیتابیس یکی از سامانه های شرکت لود می شود. به دلیل اینکه در این عناوین از کلمات فارسی و انگلیسی استفاده شده است، به صورت صحیح از راست به چپ در جدول نشان داده نمی شود. برای تغییر فرمت می توان از Text Format در Dimension مربوط به نام مواد اولیه استفاده نمود و با زدن علامت + در کنار فیلد مربوط به نام مواد اولیه تغییرات لازم در فرمت این عناوین را ایجاد نمود. مثلا برای Bold کردن عناوین می توان از تگ html به صورت ‘<B>’ استفاده نمود. اما برای راست به چپ کردن عناوین، استفاده از تگ هایی مثل ‘<RTL >’ یا ‘<“Dir=”RTL>’ یا روش های مشابه کارساز نیست. لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمائید.

1 پاسخ
مدیر سایت عضو سایت 9 ماه قبل

سلام به شما آقای فرهمندراد،
یکی از مشکلاتی که شرکت ها همیشه ابتدای کار باهاش درگیر میشن، همین جمع آوری داده هاست. تصور کنید که شما قصد دارید برای امورات شرکت، به کمک کلیک ویو یا هر نرم افزار دیگری داشبوردهای خودتون رو طراحی بکنید. اما موقع جمع آوری اطلاعات، هر واحدی بنا به تشخیص خودش اطلاعات رو گردآوری می کنه و عناوین فیلدهای دیتابیس رو تعریف می کنه. مثلاً اگه شما عنوان یه فیلد رو می ذارید “استان”، واحد دیگه ای نام “Ostan” رو انتخاب می کنه و واحدهای دیگه هم یه نام دیگه. اما اطلاعاتشون یکی هست. 
از نظر بنده این وسط قبل از اینکه ما وارد داشبوردسازی بشیم، باید افرادی رو بگماریم تا نام فیلدها رو یکسان سازی بکنند و ترجیحاً هم نام انگلیسی برای فیلدها انتخاب بشه. در این صورت دیگه نه مشکل Circular Reference ایجاد میشه و هم اینکه دیگه با این مشکل راست به چپ بودن مواجه میشید. 
امیدوارم که توضیحات بنده مفید بوده باشه برای شما و همه دوستان. موفق باشید. 😊 البته بنده در حد سواد خودم عرض کردم خدمتتون.